PAYLAŞ

 

PARAYLA VATANDAŞLIK VEREN AVRUPA ÜLKELERİ HANGİLERİ

Özellikle de Avrupa Birliği ülkeleri vizesiz dolaşım imkânı nedeniyle oldukça revaçta.

Peki oturma izni almak için hangi Avrupa ülkelerini tercih etmeli? Hangi şartları yerine getirmek gerekiyor? Ne kadar paranız olmalı? Henley and Partners ismindeki vatandaşlık danışmanlığı firması yaşam kalitesi, pasaport değeri vb. kriterlere bakarak Avrupa ülkelerini inceledi ve bir sıralama yaptı. İşte en ucuz ve kolay alınabilir oturma vizesine sahip AB ülkeleri.

Vanuatu

Avustralya’nın doğusundaki ada ülkesi Vanuatu, 200 bin dolar.

İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı Vanuatu’da yaşayanlar, aralarında İngiltere, Rusya ve Avrupa Birliği üyelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Vatandaşlarına düşük vergi imkanı tanıyan ülkede çift pasaportlulara gelir vergisi uygulanmıyor.

BULGARİSTAN

Bulgaristan’da oturma izni alabilmek için 500 bin euro değerinde devlet tahvili almak. Ya da 5 yıl boyunca elde tutmak yeterli.

YUNANİSTAN

Yunanistan’da D tipi olarak bilinen vizeyi aldıktan sonra bir adım daha var. Yatırımcılar 250 bin euro değerinde gayrımenkul alarak Yunanistan oturma izni almaya hak kazanabiliyor.

GÜNEY KIBRIS 

Güney Kıbrıs, oturma izni olanların işletmelerinde yüzde 12.5 gibi düşük bir kurumlar uygulamasıyla biliniyor. Bundan faydalanmak ve oturma izni alabilmek için öncelikle en az 300 bin euro değerinde emlak alımı yapmak gerekiyor.

MONACO

Monaco’da oturanlar gelir vergisi, sermaye kazanç vergisi ya da varlık vergisi gibi yükümlülüklerden muaf. Schengen bölgesindeki ülkelerde vizesiz dolaşabiliyorlar. Sahip olmanız gereken ise bir Monaco bankasında adınıza açılacak bir hesap ve oturacağınız süre boyunca orada tutmanız gereken 500 bin euro.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here