Ana sayfa Arsa-Arazi Lapsekide fiyatlar yükseldi

Lapsekide fiyatlar yükseldi

769
0
PAYLAŞ

Çanakkale Boğazı’nda Lapseki ile Gelibolu arasına yapımına başlanan boğaz köprüsü, bölgede arazi fiyatlarını büyük oranda artırdı. Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Dara, “Lapseki’den çok yer satıldı. Halen de satılmaya devam ediyor. Daha önce 5 bin lira olan bir tarla örneğin 50 bin liraya satıldı. En az 10 kat arttı fiyatlar diyebilirim” dedi. Lapseki Belediye Başkanı Yılmaz, “Köprünün kesin olarak yapılacağı yönündeki açıklamanın ardından yatırımcılar adeta buraya akın etti” diye devam etti.

ARAZİ FİYATLARI UÇTU

Dara, buraya daha çok İstanbul’dan yoğun bir ilgi olduğuna işaret ederek, “İnsanlar daha çok yatırım amaçlı yer bakıyor. Tabi orada henüz imar yok. Ama köprü yapıldıktan sonra bir plan yapılırsa yapılaşma yaşanır. Ama ben bu hareketliliğin Çanakkale’ye bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Lapseki’ye katkı sağlar. Çünkü köprüden geçenler transit geçiş yapacak. Tabi ne olur, ne gider belli olmaz. Bunu şimdiden tahmin etmek zor, bekleyip göreceğiz” dedi.

“YATIRIMCILARA DESTEĞE HAZIRIZ”

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise ilçenin tümünde her alanda bir hareketlenme olduğunu söyledi. Köprü müjdesinin kendileri için bir bayram olduğunu dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın Çanakkale 1915 köprüsüyle ilgili açıklamalarından sonra gerçekten bugüne kadar gelen taleplerden daha fazla talep gelmeye başladı. Köprünün kesin olarak yapılacağı yönündeki açıklamanın ardından yatırımcılar adeta buraya akın etti. Biz Lapseki Belediyesi olarak yatırımcılara her türlü desteği vereceğiz.”

“HERKES LAPSEKİ’YE GELİYOR”

İlçede emlakçılık yapan Mustafa Başer ise köprü konusunun gündeme gelmesiyle büyük firmaların Lapseki’ye gelerek yer almaya başladığını dile getirdi. Köprünün yapılmasıyla Çanakkale’nin genelinde bir hareketlenme yaşanacağına işaret eden Başer, “Köprünün temelinin atılmasıyla burada işler hızlanır. Mesela daha önce arazi alanlar değer kazanınca tekrar satarlar diye düşünüyorum. Köprü, henüz kurulmadan Lapseki’ye bir hareket getirdi. Köprü yapılacağı açıklandıktan sonra bazı noktalarda arazi fiyatları 10 kata kadar artış gösterdi ve dönümü 50 bin liradan bahsediliyor” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here