Avrupanın Yeni Gözdesi: Montenegro

947
0
PAYLAŞ

Montenegro’da yaşam Avrupa ülkelerinden çok daha ucuzdur.
Montenegro’da kira fiyatları aylık 300 € gibi küçük bütçelerden başlamaktadır.
Montenegro’da çekirdek bir ailenin yaşaması için ipuçları vermek gerekir ise; yemek 250 €, ulaşım 150 €, elektrik, telefon vb. giderler 150 € gibi tutmaktadır. Ortalama bir araba 15.000 €’dur.Gayrimenkul ortalama fiyatları metrekare başına şimdilik 1.500 €’dur.

Montenegro

16Gelişmiş sağlık hizmetleri Avrupa’da!
Montenegro’da iyi işleyen bir sağlık sistemi mevcuttur. Sağlık sektöründe devlet ve özel hastaneler bulunmaktadır. Tüm şehirlerde tam teşekküllü özel ve devlet hasteneleri mevcuttur.

Çocuklar güvenli bir geleceği ve mutluluğu hak ediyorlar!
Avrupa’nın eğitim sistemi çocuğunuzun hayatını değiştirecek! Montenegro’da çocuğunuzun kaliteli bir eğitim ve öğrenim alacağından emin olabilirsiniz. Montenegro’da uluslararası kabul edilen birçok özel ve devlet okulu bulunmaktadır. Eğitim sistemi üniversite öncesi 12 yıl olması açısından Türkiye ile benzerlik gösterir. 3 – 19 yaş arası İngilizce eğitim yapan ve enternasyonal bakalorya diploma programı olan gündüzlü ve yatılı, Montenegro’ya yeni göç eden ailelere servis verebilen okullar bulunmaktadır. Montenegro’da hem üniversite hemde meslek okulu eğitimi almak mümkündür.

Hayalini kurduğunuz ev sizi bekliyor! Denizle ormanın birleştiği yerde karmaşadan uzak, huzurlu bir ev!

Euro’nun resmi para birimi olarak kabul edilmesinden sonra, ülke ekonomisi son yıllarda önemli ölçüde bir gelişme göstermiştir. Enflasyon %3.6 ya gerilemiş, reel GSYH (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla) 2004 yılından beri ortalama %3.4 oranında büyümüştür. İş dostu avantajlari ile Montenegro; gelir vergisi oranını %9 da tutmaktadır. Yeni iş kuranlara; vergilerde düşük başlangıç sınırları sunulmakta, güvenli mal-mülk hakları verilmekte, eğitimli, genç, rekabet edecek ücretlerle işgücü imkanı sağlamaktadır. Montenegro’da başı çeken turizm endüstrisindeki ekonomik canlılık, kuvvetli bir gelişme göstermiş, 3,5 milyar € ile yabancı yatırımcıyı ülkeye çekmiştir.

Kaynak Belirtilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here