PAYLAŞ
Vize değil, oturum izni

Uluslararası hukukta oturum izni ve vize iki farklı kavramdır. Vize, bir ülkeye sehayat etmenize; oturum izni ise bir ülkede yaşamanıza olanak verir. Bunlar arasındaki en belirgin özellik, vizeler, ulusal güvenlik ya da mülteci akımı gerekçeleriyle veya hiç bir gerekçe olmaksızın her an iptal edilebilir. 5 yıllık veya 10 yıllık vize sahibi olmak, vizenin iptal edilmesini önlemez. Ancak oturum izinleri yaşama hakkı verdiği için iptal edilemez. Bu farkından dolayı, herhangi bir durumda, Portekiz Altın Vizesi iptal edilme olasılığına karşılık tam bir güvence sağlar.

Portekiz’de yaşamak zorunlu değil!

Bir çok gelişmiş ülke, kalıcı oturum ve vatandaşlık vermek için, her yıl en az 6 ay ülkelerinde yaşamanızı zorunlu kılar. Oysa Altın Vize Programında, Portekiz’de yaşamak zorunlu değil. Yılda sadece 7 gün Portekizde bulunmak kalıcı oturum hatta vatandaş olabilmek için yeterli.

Tüm aile bireyleriniz yararlanabilir

Eşiniz, 18 yaş altı çocuklarınız veüniversite eğitimi alan bekar ve size bağımlı olan 25 yaş altı yetişkin çocuklarınız sizinle birlikte Altın Vize Programından yararlanabilir ve sizinle birlikte vatandaş olabilir. 65 yaş üstü olan ve size bağımlı olan ebeveynleriniz de programa başvurabilir.

Portekiz’de tam oturum, çalışma ve eğitim alma hakkı

Altın vize programı üzerinden Portekiz’de gayrimenkul almış bir yatırımcı olarak, istediğiniz zaman Portekiz’de yaşamaya başlayabilirsiniz, iş kurabilir veya bir işte çalışabilir, çocuklarınız devlet okullarında eğitim alabilir ve sağlık sistemi gibi her tür haktan yararlanabilirsiniz.

 Schengen Ülkelerinde
Vizesiz Seyahat

Portekiz’den alınacak gayrimenkul, tüm Schengen ülkelerine vizesiz seyahatin kapısını aralar. Schengen bölgesinde olan bir Avrupa ülkesine seyahat ederken artık vize almak zorunda kalmazsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here