PAYLAŞ

Almanya: Almanya’da gerekli olan minimum yatırım miktarı 250 bin Euro olarak belirlenirken, bu tutarın Alman vatandaşlarına istihdam yaratması gerekiyor.

Arnavutluk: Arnavutluk’da ülkede 200 bin dolar yatırım yapan işadamları vatandaşlık hakkını kazanıyor.

Avustralya: Avustralya’da 4,7 milyon dolarlık yatırımla yatırımcı vizesi alan bölgeye yerleşebiliyor.

Bulgaristan: Bulgaristan’da en az bir yıl daimi oturumu olan ve 1 milyon leva (1,2 milyon dolar) ve üzerinde yatırım gerçekleştirilen yabancılara vatandaşlık veriliyor.

Güney Kıbrıs: Güney Kıbrıs’da 3 milyon euroya AB pasaportu almak mümkün.

İngiltere: İngiltere’de beş yıl süreyle İngiltere topraklarında 1 milyon sterlin tutarında yatırım yapanlar vatandaşlık hakkı kazanıyor.

İrlanda: İrlanda’da 500 bin euroluk yatırım yapanlar, hükümetin belirlediği tarihte ülke vatandaşı olabiliyor.

Karadağ: Karadağ’da ise 500 bin Euro’dan fazla yatırım yapan işadamlarına vatandaşlık hakkı veriliyor.

Letonya: Letonya’da yatırımcının vatandaşlık almak için kırsal alandan 71 bin 500 Euro tutarında ya da büyük şehirlerden 143 bin Euro tutarında gayrimenkul satın alması yeterli.

Portekiz: Portekiz’de 500 bin euroluk gayrimenkul alana ikamet hakkı, 1 milyon euro yatırım yapana ise vatandaşlık veriliyor.

Slovakya: Slovakya’da vatandaşlık için istenen yatırım miktarı 1 milyon euro.

Dominik: Dominik Cumhuriyeti’nde 100 bin dolar yatırıma vatandaşlık hakkı verirken, eş ve çocuk varsa tutar 200 bin dolara çıkıyor

Saint Kitts ve Nevis: Saint-Kitts ve Nevis’de hükümet tarafından onaylanan projelere 400 bin ile 1 milyon dolar arası yatırım yapmak gerekiyor.

Uruguay: Uruguay’da vatandaşlık için yatırım gerekli değil ancak kişi başı aylık 1200 dolar gelir şart. Önce geçici ikamet, üç yıl sonra vatandaşlık veriliyor.

Kanada: Kanada’da 400 bin dolarlık yatırımla birlikte, 800 bin dolarlık varlık istiyor.

Avusturya: Avusturya’da 6-10 milyon Euro’luk risk sermayesi yatırımı gerekiyor. Vakıflara 2 milyon Euro’luk bağışlar karşılığında da vatandaşlık hakkı veriliyor.

Guatemala: Guatemala’da beş yıllık devlet tahvillerine en az 50 bin dolarlık yatırım vatandaşlık için yeterli oluyor.

Hong Kong: Hong Kong’da Yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırımla ülke vatandaşlığına sahip olmak mümkün.

Makedonya: Makedonya’da 40 bin Euro’luk gayrimenkul alan yabancılara bir yıllık oturma izni, 400 bin Eur değerinde yatırım yapana ve en az 10 işçi istihdam edene ise vatandaşlık tanınıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here