PAYLAŞ

Altın Vize programı kapsamında oturma izni veren Yunanistan son iki ayda Türklere 57 ev sattı. 

Yunanistan’ın 300 bin Euro yatırım yapan yabancı yatırımcılara oturma izni tanıdığı Golden Visa programından yararlanmak için Mart ve Nisan aylarında toplam 60 gayrimenkul satın alan Türklerin arasında hali hazırda oturma iznine sahip olanların da satın aldığı 12 mülk de bulunuyor.

 

Vize kapsamında ülkeye 300 bin euro ve daha fazlası bir miktarda yatırım yaparak mülk sahibi olanlara ve ailelerine 5 yıllık kademeli olarak oturma izni tanıyan Yunanistan hükümeti, şimdiye kadar toplamda 128 Türk mal sahibine oturma izni verdi.

Programın bir parçası olup oturma izni elde eden vatandaşların büyük bir çoğunluğu bir daha Türkiye’ye dönmek istemediklerini belirtirken, aralarından bazıları 1 Milyon Euro’ya kadar yatırım yaparak yeni imkanlara sahip olmak istediğini belirtti.

Yatırımcıların en çok tercih ettikleri mülklerin başında ise deniz gören ve bahçeli, müstakil evler geliyor.

Ayrıca, Yunanistan ekonomi ve kalkınma bakanı vize programının geliştirilmesi ve genişletilmesi fikrini de incelemeye koyduklarını belirtti.

Eğer siz de Yunanistan’da oturma izni alabilmek ve şartlarını öğrenmek isterseniz aşağıdaki linklere tıklayarak haberlerimizi okuyabilirsiniz.

 

Yunanistan’da ev alarak nasıl vatandaş olabilirsiniz ? detaylar için tıklayınız

Yunanistan’da oturma izni almanın yolları detaylar için tıklayınız

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here