Yunanistan’da Yatırım İçin İdeal Konut !

635
0
PAYLAŞ

Yunanistan’da yatırım yapmak isteyen Türk vatandaşları Yunanistan’daki herhangi bir şehirden 250 bin Euro ve üzeri yatırım yapmaları ve gayrimenkul almaları durumunda 5 yılda bir yenilenen ve gayrimenkulünüzü satmadığınız sürece ömür boyu yenileme garanti sağlayan Yunanistan oturma izni hakkına sahip olabilmektedirler.

Dilerseniz tek kalemde 250 bin Euro değerinde Yunanistan’da mülk edinebilir ya da birkaç tane mülk satın alarak da 250 bin Euroyu veya üstünü tamamlamanız durumunda da aynı haklara sahip olabilirsiniz. Yunanistan Yatırımı ile oturum izni alma durumunda eşler %50 -%50 şeklinde yatırım yapabilmektedirler. Ancak bu sadece eşlere sağlanan bir imkandır ve kardeşler veya arkadaşlar ortak olarak gayrimenkul alamazlar. Bu durumlarda her bir kişi için 250.000 ve üstü şartı aranmaktadır.

Yunanistan’da Oturum ve Ev Sahibi Olmanın Maliyeti Nedir?

 • En az 250.000 (İkiyüzellibin) Euro değerinde gayrimenkul maliyeti
 • Mülk satın alma vergisi (Yaklaşık %3,06)
 • Noter ve Kadastro kayıt masrafları (yaklaşık %1,5)
 • Emlak komisyon bedeli (%2)
 • Avukatlık ve danışman bedeli.

PORTFÖYÜ GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ.

 

Yunanistan oturum izni ile 5 yıl içerisinde 0-365 gün kalabilme hakkına sahip olup 7 senenin sonunda vatandaşlık hakkı elde edilebilmektedir. Yunanistan’da gayrimenkul alan Türk vatandaşlarının aile bireyleri de oturma izni hakkına sahip olup eş, anne, baba, 21 yaşını geçmemiş çocuklar ve eşinizin anne ve babası da Yunanistan oturma izni hakkına sahip olabilmektedir. Yunanistan’da oturma iznine sahip olan Türk vatandaşları Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip olmaktadır. Oturma izni olan kişiler Yunanistan’da iş kurma imkânı ve sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkına da sahip olmaktadırlar.

 • Yunanistan’dan gayrimenkul satın almak isteyen Türk vatandaşları öncelikle satın almak istedikleri gayrimenkulü seçmeleri gerekmektedir. Bu nedenle ilk süreçte Yunanistan’da danışman aracılığı ile Vergi Dairesinden vergi numarası almanız gerekmektedir.
 • Yunanistan’daki bankadan banka hesabı açmanız gerekmektedir.
 • Alacağınız mülke ait yasal işlemlerinin yapılmalıdır (vergi borcu, iskan işlemleri vb.)
 • Bu işlemler en az 3-4 gün sürmekte olup sizin adınıza yetki vermiş olduğunuz avukatlar aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Mülk satın alma işlemleri ön satış işlemi başlatılıyor daha sonrasında sizin yetkilendirdiğiniz danışman aracılığı ile kesin satış işlemleri gerçekleştiriliyor.
 • Yunanistan’da oturum işlemleri  başvuruları Atina yabancılar şubesinde yapılmakta olup elektronik imzalı olarak yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi ve yatırım avantajları için 7/24 buraya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here