PAYLAŞ

Yunanistan gibi bazı ülkeler mülk edinimi yoluyla yabancı ülke vatandaşlarına oturma izni imkanı sağlamaktadır.  Yunanistan Maliye ve Kalkınma Bakanlıklarının hazırladığı tasarısına göre yabancı ülke vatandaşlarının 250 bin Euro ve üzerinde Yunanistan’da mülk satın alması durumunda kişiye, Yunanistan’da beş yıllık oturma izni verilmektedir. Tabii bu yasanın da bazı sınırlamaları ve koşulları bulunmaktadır.

250 bin Euro dışında mülk satın alımı yapan yabancı ülke vatandaşının, oturum izni başvurusu için gerekli olan adli, sicil, sağlık vb. tüm belgeleri de sunması gerekiyor.

Yunanistan’da emlak yatırımı yapma isteğini kanıtlayabilecek veya emlak sahibi veya Yunanistan’da otel ya da turistik mobilyalı konut için en az on senelik kira sözleşmesi imzalamış üçüncü ülke vatandaşlarına, Yunanistan Konsolosluk Makamları tarafından, Yunanistan için uzun süreli ulusal vize verilebilir.

Yunanistan’da satın alım veya kira sözleşmesinin yapılacağı mülkün, en az 250.000 Euro ticari değerinde olması gerekiyor. Uzun süreli vize (ulusal vize) alan üçüncü ülke vatandaşları, Yunanistan’da oturma izni için başvurabilir.

Yunanistan’da Oturma İzni
Eğer Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz Avrupa’daki bir ülkede yaşamak için oturum izni almanız gerekiyor. Yunanistan’da Avrupa Birliği üyesi olduğu için Türk vatandaşları oturma izni almadan Yunanistan’da ikamet edemez.
 Oturum İzni Nedir?
Oturum izni, kişiye vatandaşı olmadığı bir ülkede belirli süreliğine veya süre kısıtlaması olmaksızın yaşama izni veren bir çeşit göçmenlik belgesi türüdür.
Oturma İzni Ne Sağlar?
Yunanistan’ın Avrupa Birliği üyesi olması sebebiyle Yunanistan’dan alınan oturma izniyle, aynı zamanda Schengen vizesi sahibi olunuyor. Oturum izniyle elde edilen vize sayesinde, Avrupa Birliği’ne üye olan tüm Schengen ülkelerinde serbest dolaşım (Vizesiz seyahat etme) hakkı elde ediliyor.

Oturum izinleri eğitim, çalışma ve evlilik yoluyla aile birleşimi sebepleriyle alınmaktadır.

Eğer Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz, Yunanistan’da çalışma ve oturum izni alabilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şöyledir.

1)Yunanistan’da doğmuş olmak.

2) AB vatandaşı olmak ve Yunanistan’da yaşamak istemek.

3) Yunanistan’da yaşayıp tekrar Yunanistan’da dönmek.

4)Yunan vatandaşı ile evlenmek.

5)Yunanistan’a yatırım yapmak.

6) Yunanistan’dan 250 bin Euro değerinde mülk satın almak.

7) Eğitim amaçlı olarak Yunanistan’a gitmek.

8) AB ülkesinde oturma/çalışma izni olup Yunanistan’da yaşamak istemek.

41 yıldır, türkleri dünyanın çeşitli ülkelerinden gayrimenkul sahibi yapan Nova Group Holding, bu iş için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Nova group holding bünyesinde bulunan uzman kadrolar sayesinde novagoldenvisa.com ve investingreecerealestate.com  siteleri üzerinden iletişime geçebilir ve 7/24 canlı destek ile aklınızdaki bütün sorulara cevap alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here