PAYLAŞ

Yunanistan’daki emlak piyasası da dibe vurdu. Ülke genelinde ev fiyatları yaklaşık % 40 düştü. Binlerce satılık ev olmasına rağmen ülke içinden talep yok denecek kadar az. Bu durum özellikle Avrupalı zenginlere ve Yunanistana yatırım yapmak isteyen Türk vatandaşlarına yarıyor. Yunanistan’da yatırım yapmak ve gayrimenkul sahibi olmak için Nova Golden Visa adresini ziyaret edebilir ve 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Mykonos gibi popüler adalarda yüzlerce ev yabancılara satılmış durumda. Yunanistan’da şahsa ait adalar satışa çıkarılıyor. 17 özel ada satışa çıkmış durumda.

PİYASALARDA BAYRAM HAVA
ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımının yıl sonuna kalabileceği ve Yunanistan’ın kreditörlerle anlaşabileceği izlenimi ile başta Almanya, Fransa ve İspanya olmak üzere Avrupa borsalarındaki yükseliş bir günde yüzde 3‘ü geçti.

YUNAN ADALARI GÖZDE

Bu ortamda ülkenin emlak piyasası da adeta kan ağlıyor. The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, ülkede kriz başladığından beri ev fiyatları yaklaşık yüzde 40 düştü. Binlerce satılık ev olmasına rağmen ülke içinden talep yok denecek kadar az. Bu durum özellikle Avrupalı zenginlere yarıyor. Mykonos gibi popüler Yunan adalarındaki yüzlerce ev yabancılara satılmış durumda.

TÜRKLER İLGİ GÖSTERİYOR

Adalardaki cazip emlak fiyatları Türkleri de cezbetti. İş çevreleri ve bazı vatandaşlar bu durumu yatırım fırsatı olarak gördü. Birçok yatırımcı fırsatları değerlendirmek için bölgeye gidiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here