PAYLAŞ

Satınalım ve araştırma şirketi FairFX‘in yayınladığı rapora göre, araştırmalar sonucu Yunanistan‘ın tatil evi/Yazlık satın alınabilecek en iyi 3. ülke olduğu belirlendi.

FairFX tarafından sunulan veriler, Yunanistan’ın tatil evi satın almak için en iyi 10 yer listesi listesinde üçüncü sırada yer aldığını ve ortalama ev değeri 110 Bin sterlin ile üçüncü sırada yer aldığını gösteriyor.

Listenin ilk sırasında ise 90 Bin sterlin ile Bulgaristan yer alırken ikinci sırada 105 Bin sterlin ile Türkiye bulunuyor.

 

 

FairFX CEO‘su Ian Strafford-Taylor, bu mülkiyetin mülkiyetinin ne kadar masrafa mal olacağının yanı sıra tüm yaşam masraflarını da hesaba katacağını söyledi. Ayrıca; ” Araştırmamız potansiyel ikinci ev alıcılara bir ülkenin en iyi değeri – bir apartmanın ortalama maliyetine ve aynı zamanda bir kez orada olduğunuzda ihtiyaç duyduğunuz temel unsurlara bakma konusunda tartışma olanağı sunuyor ” diye ekledi.

 

 

Taylor, listede yer alan ülkelerin sıralanmasında tek faktörün mülkün maliyeti olmadığını da belirterek, ”Satın alınan mülkün bulunduğu konum, ülkenin politik ve ekonomik durumu, ulaşım şartları ve uzun vadede yatırım alacı ile kullanılabilmesi de önemli olan başlıklardan” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here