PAYLAŞ

Bursa, dünyanın her yerinden yeni yatırımcıları ağırlamaya devam ediyor. Sadece 15 Nisandan itibaren yurtdışından 500ü aşkın yatırımcı ve firma bursayı ziyarette bulundu. Yatırım planları için Bursayı tercih eden yabancı firmalar, Türkiyenin geleceği ile ilgili duydukları güvenden ötürü tercihlerinin başında olduğunu belirttiler.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Referandum sürecinin tamamlanmasının ardından başta Almanya ve Polonya gibi Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere, Çin ve Japonya gibi Uzak doğu ülkeleri ile Rusya, Ukrayna ve Suudi Arabistan gibi ticari potansiyeli yüksek ülkelerden önemli yatırımcıların adresi Bursa oldu.

Son 10 günlük zamanda Bursa’da yapılan İnşaat ve Gayrimenkul Fuarları’na 30’u aşkın  ülkeden 300 iş adamı gelirken, fuar ayrıca Bangladeş, Belarus ve Güney Afrika gibi ülkelerden de üst düzey ziyaretçileri de konuk etti.
“Beklentilerimizin Üzerinde Bir Gelişme Olmuş”
BTSO’nun konuk ettiği firmalar arasından Bursa’ya gelen Alman işadamı Stefan Johannes Bode, Türkiye’ye ilk kez geldiğini ifade ederek, “Alman pazarına uygun gıda ürünleri için Bursa’ya geldim. Havaalanındaki uçuştan Bursa’ya yapılan transfere, buradaki temaslardan yaptığımız iş görüşmelerine kadar her şey çok güzel planlanmış” dedi.

Politik ilişkilerin uzun yıllardan beri devam eden ticari görüşmeleri etkilememesi gerektiğine inandıklarını belirten Bode, şunları söyledi: “Türkiye çok modern ve büyük bir ülke. Otoyol, köprü gibi ulaşım olanakları hızla büyüyüp gelişmiş. Burada Türkiye’nin gelişen ve büyüyen yüzünü gördüm. Açıkçası böyle bir şey beklemiyordum.  Maalesef Avrupa basınına Türkiye’nin bu yönü çok fazla yansımıyor.”

“YATIRIM VE İŞBİRLİĞİ FIRSATLARINI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Suudi Arabistan’dan gelerek Bursa’daki yatırım olanaklarını yakından inceleyen işadamı Abdul Khaliq Bin Dawood da Türkiye piyasasına girmek için sunulan fırsatları araştırdıklarını söyledi. Gıda Ur-Ge’si kapsamında fuar alanında sergilenen ürünleri çok beğendiklerini vurgulayan Abdul Khaliq Bin Dawood,  “Bursa’daki yatırım ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.
“TÜRKİYE’YE GÜVENİMİZ TAM”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here