PAYLAŞ

Türkler, gayrimenkul getirisi en iyi şehir olmasından ve yatırım için önemli bir finans merkezi olması sebebi ile en fazla alımı Teksas’tan yaptı.

Amerikanın içinde bulunduğu mortgage krizi sebebi ile gerileyen emlak fiyatları Türklerin gayrimenkul satın alımlarının bu ülkede yapmalarına neden oldu.Türkiyeden ortalama olarak 25 yılda kendini karşılayan dairelerin Amerikada 15 yılda kendini karşılaması da başlıca sebeplerin arasında yer alıyor.

 

Özellikle son 5 senede Amerika’da gayrimenkul alımlarını arttıran Türkler toplamda 1 Milyar dolarlık bir satın alım gerçekleştirdiler.

Ülkedeki gayrimenkullerin, Türkiye’ye nazaran daha kısa geri dönüş süresine ve daha yüksek kira getirisine sahip olması başlıca tercih sebeplerinden.

Türkler tarafından ortalama olarak her yıl 1500 daire satın alınan ülkeden en çok gayrimenkul alımı yapanlar ise rus ve çin vatandaşları.

 

500 Bin Dolara Vatandaşlık

Amerika ayrıca ülkede gayrimenkule yatırım yapanlara aileleri ile birlikte vatandaşlık hakkı da veriyor. Bu sebepten dolayı bir çok aile ayrıca çocuklarını okutmak için tercih ettikleri ülkede kiralık evlerden çok daha avantajlı ve getirisi yüksek olan evleri tercih ediyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here