Portekiz’in Altın Vizesi Çok Tercih Ediliyor!

796
0
PAYLAŞ

Neden Portekiz

Genel olarak Portekizden bahsetmek gerekirse, ülke coğrafi olarak İber Yarımadası’nın batı ucunda yer alan, sadece İspanya diğer tarafta Atlantik Okyanusu ile sınırı olan, 1.000 kilometreden fazla sahil şeridine sahiptir. Ülke, 1986 yılında Avrupa Birliği’ne, 2001 yılında Euro’yu para birimini kabul ederek Euro Bölgesine katılmış olup 1995 yılından bu yana Schengen Bölgesinin bir üyesidir.

Portekiz 2008’de ekonomik kriz geçirmiş ve Avrupa Birliği ile IMF’den para yardımı almıştır. İlk yıllar sıkıntılı olsa da destek, kemer sıkma politikalarıyla beraber istihdam ve yerli tüketime önem verilmesi ülkeyi 2014 yılında resmen krizden çıkarmıştır. GSMH’sı büyümeye devam etmektedir. Dolayısıyla gayrimenkul açısından bakıldığında yatırımların değer kazanacağını söylemek mümkündür.

Portekiz muhteşem ve benzersiz plajları ile ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Beyaz kum, zümrüt rengi, şeffaf ve ılık denizi özellikle orta ve kuzey Avrupa’dan gelen turistler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Algarve plajı 2013 yılında Travel Choice tarafından “En İyi Plaj” ödülünü almıştır.

Başkent Lizbon sahip olduğu gece hayatı, gastronomi ve tarihi kültür öğeleri sunarken merkeze birkaç kilometre uzaklıkta okyanusun tadını çıkarabilirsiniz. Sahil boyunca türlü su sporu yapmak için mükemmel koşullar sunan plajların yanı sıra Atlantik denizinde günbatımı seyri görülmeye değerdir. Bu kriterler turistlerden öte burada yaşayanlar için de eşsiz olanaklar sunmaktadır, rutin yaşam içinde deniz ile bu kadar iç içe olmak Lizbon’da yaşamanın en cezbedici özelliklerindendir.

Akdeniz iklimi Avrupa‘nın en yumuşak iklimlerindendir ve yıl boyu ılık ve güneşli günler sunmaktadır. Ortalama sıcaklıklar kışın 13° C yazın 24° C‘dir, yaz ortası sıcak geçmesine rağmen hava kuru olduğundan konforlu bir yaşam sunar. Yılın 300 günü güneşli geçmektedir.

Mevcut nüfus 10.5 milyondur. Yerel halk nazik, kibar ve mesafeli olma eğilimindedirler. Yabancılara karşı çok misafirperver bir tutumları mevcuttur, hatta bu açıdan Türklere benzedikleri söylenebilir.

Portekiz Avrupa’daki suç oranı en düşük olan ülkelerden biridir ve 2011 Küresel Barış Endeksine katılan 153 ülke arasında 17. huzurlu ülke seçilmiştir.

Ülke, 15 Doğal Parka sahip oldukça bol bir biyo çeşitlilik içermektedir. Portekiz doğal görünümü ve kentsel mirası olduğu kadar mimarisini de koruyan çevre kanunları ile koruma altındadır. Tarihsel ve doğal mirası sizi etkilerken orijinal ve çağdaş yorumlarla müzik, edebiyat ve sanatsal gelenekler ile keyifli anlar yaşamanızı sağlayacaktır. Ayrıca ülkenin her farklı köşesinde düzenlenen festivaller ile yerel hayatı daha etkili deneyimleyebileceksiniz.

Portekiz mutfağı muazzam bir çeşitlilik göstermektedir. Portekiz kıyı şeridi boyunca yakalanan en taze balıkları, doldurulmuş ve tütsülenmiş etleri, peynirleri, taze et ve sebzelerle yapılan yemekleri, bitki ve baharat çeşnili basit tarifleri, yenidünyaları ve yeni yeme alışkanlıklarını keşfeden bir deniz geçmişine sahip olmanın bir sonucu olarak diğer toprakların ve diğer denizlerin bünyesindeki lezzetleri birleştirerek tadabilirsiniz. Ana şehirlerde, sadece geleneksel yemeklerini değil aynı zamanda çok çeşitli uluslararası ve çok kültürlü kaynaşma seçeneklerini de bulabilirsiniz. Çok rekabetçi bir fiyata sahip Portekiz şarapları, 285 farklı üzüm çeşidinden 14 sertifikalı bölgede üretilmekte olup yurtiçinde ve yurtdışında çok beğenilmektedir.

 

Portekiz’de yatırım yapmak ve altın vize avantajlarından yararlanmak istiyorsanız tıklayınız

7/24

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here