Portekiz’de yatırım yapın Golden Visa alın!

725
0
PAYLAŞ

Portekiz Golden Visa (Altın Vize) programı, gayrimenkul alanlara Portekiz’de oturum izni ve vatandaşlık şansı veriyor.

Portekiz’de gayrimenkul sektörüne yapilacak 500,000 Euro’dan başlayan yatırım, size ve aile bireylerinize oturum ve çalışma izni ve çifte vatandaşlık olanağı sağlıyor.

Portekiz’de yatırım yapmak istiyorsanız ilanlarımızı inceleyebilirsiniz

Avantajları:

 

 1. Portekiz‘de yaşamak gerekmiyor, yılda ortalama 7 gün Portekiz’de bulunmak yeterli-Satın alınan gayrimenkul kiraya verilebilir. Ortalama kira getirisi yılda %5,
 2. Çifte vergilendirme yok. Portekiz dışında elde edilen gelir için vergi ödenmez,
 3. Schengen ülkelerine vizesiz seyahat. Portekiz’den alınan oturum izni, Schengen ülkelerinde serbest dolaşıma olanak sağlar,
 4. Portekiz’de tam oturum ve çalışma izni. İsterseniz, Portekiz’e yerleşip bir işte çalışabilir ya da kendinize bir iş kurabilirsiniz,
 5. Çocuklar devlet okullarında ücretsiz eğitim alabilir,
 6. Portekiz’e yerleşirseniz, sağlık sisteminden yararlanma şansı,
 7. 6 yıl içinde Portekiz vatandaşlığı. Portekiz, AB üyesi olduğu için, Portekiz vatandaşlığı tüm AB ülkelerinde serbest dolaşım, çalışma ve yerleşme hakkı verir.

Portekiz’de yatırım yapmak istiyorsanız ilanlarımızı inceleyebilirsiniz

Oturma İzni Avantajı

Uluslararası hukukta oturum izni ve vize iki farklı kavramdır. Vize, bir ülkeye seyahat etmenize; oturma izni ise bir ülkede yaşamanıza olanak verir. Bunlar arasındaki en belirgin özellik, vizeler, ulusal güvenlik ya da mülteci akımı gerekçeleriyle veya hiç bir gerekçe olmaksızın her an iptal edilebilir. 5 yıllık veya 10 yıllık vize sahibi olmak, vizenin iptal edilmesini önlemez. Ancak oturum izinleri yaşama hakkı verdiği için iptal edilemez. Bu farkından dolayı, herhangi bir durumda, Portekiz Altın Vizesi iptal edilme olasılığına karşılık tam bir güvence sağlar.

Portekiz’de çalışma, oturum ve eğitim hakkı

Altın vize programı üzerinden Portekiz’de gayrimenkul almış bir yatırımcı olarak, istediğiniz zaman Portekiz’de yaşamaya başlayabilirsiniz, iş kurabilir veya bir işte çalışabilir, çocuklarınız devlet okullarında eğitim alabilir ve sağlık sistemi gibi her tür haktan yararlanabilirsiniz.

Portekiz Altın Vizesinin en önemli yararı, bir AB ülkesi olan Portekiz‘de kalıcı oturum ve vatandaşlık hakkı sunmasıdır.

Vatandaşlık ve kalıcı oturumdan yararlanabilmek için aranılan koşullar:Satın aldığınız gayrimenkulleri en az 5 yıl süreyle elinizde tutmalısınız

 • İlk yılda en az 7 gün, sonraki her iki yılda en az 14’er gün Portekiz’de yaşamalısınız

 

 • Yüz kızartıcı bir suçtan hüküm giymiş olmamalısınız
 • (Vatandaşlık için), A2 düzeyinde (Basit düzey) Portekizce bilmelisiniz. A2 düzeyinde Portekizce, Avrupa Dil Çizelgesine göre 32 saatte öğrenilebilecek düzeydir.
 • Portekiz Vatandaşı olduktan sonra tüm AB ülkelerinde tam dolaşım hakkına sahip olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here