Portekiz Vatandaşlığı İçin İlk Adım Golden Visa !

530
0
PAYLAŞ
Yatırım Tutarı Ne Kadar Olmalı?

En az 500 bin Euro değerinde gayrimenkul alınması gerekir. Alınacak gayrimenkul, konut veya işyeri ya da her ikisinin karışımı şeklinde olabilir. Toplam değeri en az 500 bin Euro olması koşuluyla, birden fazla sayıda konut veya işyeri alınabilir. İlk 500 bin Euro‘luk kısmın yatırımcı tarafından nakit olarak karşılanması koşuluyla, 500’binden sonraki kısım banka kredisi olabilir.


Satın alınan konutlarda yaşamak zorunlu değildir. İsteyenler yatırım yaptıkları konutları kiraya verebilirler. Yıllık kira geliri, bölgeye ve yatırım yapılan binaya göre değişmekle birlikte yıllık ortalama yüzde 4 civarındadır.

Yatırım miktarında bazı istisnalar vardır. 350 bin Euro ve hatta 280 bin Euro gibi daha düşük bir rakamlarla yatırım yapmak da mümkündür. Ancak, 350 bin Euro‘luk yatırım için için satın alınan gayrimenkulun en az 30 yıllık bir binada olması gerekir. 280 bin Euro’luk yatırım için aranılan koşul, hem 30 yaşından büyük olması hem de binanın kırsal bir bölgede, düşük nüfus yoğunluğuna sahip bir yerleşim merkezinde olması gerekir.

 

Aranılan Koşullar

Yapılan yatırım, 5 yıl süreyle elde tutulmalıdır. Satın alınan konut veya işyerleri kiraya verilip kira geliri elde edilebilir. Yatırımcı Portekiz’de yaşamak zorunda değildir. Ancak, yılda ortalama 7 gün Portekiz’de bulunmak zorundadır.

‘Altın Vize’ Programı Neler Sunuyor?

  • Portekiz‘de yaşamak zorunlu değil. Her iki yılda toplam en az 14 gün (yılda ortalama 7 gün) Portekiz’de bulunmuş olmak yeterli
  • Eş, çocuklar ve diğer bağımlı aile bireyleri başvuruya dahil edilebilir
  • Schengen ülkelerine seyahat özgürlüğü – Avrupa‘ya seyahat ederken, ayrıca vize almak gerekmiyor
  • Türkiye veya diğer ülkelerde elde edilen gelirler vergiye tabi değil
  • 5 yıl süre sonunda kalıcı oturum
  • 6 yıl sonunda Portekiz vatandaşı olarak, tüm AB ülkelerinde serbest dolaşıma hak kazanma fırsatı
  • Başvuru işlemleri 1 ay içinde sonuçlanıyor
  • Golden Visa ile yatırımcı ve aile bireyleri, yaşama, barınma ve çalışma hakkına sahip oluyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here