PAYLAŞ

Aklınızda Avrupada bir ülkede yabancı yatırımcı olmak varsa ve de karar veremiyorsanız Portekiz sizin için aklınızdaki soruları giderek olan yegane ülkelerden birisi.

Eğer Portekiz vatandaşı olmak ya da sadece yatırım yaparak kar etmek istiyorsanız bu haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Portekiz neresidir, gelenekleri nasıldır ve nasıl Portekiz vatandaşı olunur Haberimize göz atmak için tıklayın

Vatandaşlık ve yatırım şartları nelerdir ? Maliyeti ne kadar Öğrenmek için hemen tıklayarak haberimizi okuyun

 

Ev Fiyatları Nerede Ne kadar ?

Portekiz Avrupa’da bulunan bir gelenekler ülkesidir.Bu ülkede dünyanın hiç bir yerinde olmayan sonsuz bir karakteristik atmosfer vardır. Başkent Lizbon ‘un sizlere sunduğu tarihi çekiciliğe karşı gelmek oldukça zordur.

Eğer alto-standing bir daire ya da lüks bir villa arıyorsanız Portekiz’in lüks semtlerinden Chiado ya da Lapa bölgelerinden almanızı öneririz.Portekiz’in en çok bilinen ve en özel bölgesi kesinlikle ’Algarve’dir ve bu bölge de yer alan bu geniş yeşil çevre Avrupa’nın sahip olduğu en güzel plajlara sahiptir ve bu bölge çok fazla sayıda prestijli lüks emlak bölgesi olarak bilinir. Sizin için Portekiz’in en çok tercih edilen ve turizm cenneti olarak kabul edilen 2 şehri olan Lizbon ve Algarve’deki daire ve villa fiyatlarını araştırdık.

LİZBON

Başkent Lizbon sahip olduğu eşsiz ve doğal çekiciliğiyle ünlüdur.Nostaljik ve eşsiz atmosferi,modern ve klasiği harmanlamıştır. Şehir en şık Avrupa başkentlerinden biri olarak kabul edilir. Eski ve güzel görünümü nell’Alfama dar sokaklarındaki sakin ve şık kiremitli binalar ve renkli çinilerin, renkli binalardan birinde lüks mobilyalı bir daire satın almanız için sizi hayran bırakacaktır. L’Avenida Liberdade ve Chiado, tarihi anıtlar ve tiyatrolar ile zengindir ve son zamanlarda açılan turistik lokaller bu bölgede kim yeni bir lokal ya da yeni bir mağaza açmak istiyorsa iyi seçim yapmış olacaktır.

Başlangıç Fiyatları;

Ortalama olarak 100-110 metrekare şık ve gösterişli apartman daireleri 300 Bin Euro gibi bir fiyattan başlayıp, boyutlar ve şıklık arttıkça yukarıya doğru çıkıyor. Binaların büyük bir çoğunluğunda 2 banyo ve minimum 2 ya da 3 odadan oluşan daireler mevcut.

ALGARVE

Pontal da Carrapateira – Costa Vicentina – Algarve Walking Trails

Algarve Portekizin zümrüt plajlarıyla karakterize olmuş güneyindeki bölgedir.Turistler tarafından Portekizin en çok rağbet gören lüks yerlerden biridir.Portimão ve Albufeira gece gündüz kozmopolit bölgeler olup tüm mevsimler bu bölgelerde hayat doludur.En iyi casino keyfini yine burada çıkarabilirsiniz ve harika bir limanda yat demirlemek için Vilamoura en doğru tercih olacaktır burada şık villalardan satın alabilirsiniz.

Başlangıç Fiyatları;

Algarve’de 300-350 Metrekare büyüklüğünde bir villayı 250 Bin Euro gibi düşük bir bedelle çok rahatlıkla satın alabilir, kiralar ya da bizzat kendiniz için kullanabilirsiniz. Çoğu villa ortalama 3 yada 4 yatak odası ve 2 ebeveyn banyosunu içinde barındırıyor.

Fiyat Kaynakları: Luxury EstateRealigro Domaza

Haberde Yararlanılan Kaynaklar: The Portugal NewsPortugal ResidentTelegraph

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here