PAYLAŞ

Türk vatandaşlığı kanununa göre, kendi istekleri ile yabancı bir devlet vatandaşlığına geçen kişilerin, vatandaşlık şartları gereği durumu bildirerek izin almaları halinde, Türk vatandaşlıklarını kaybetmeden aynı zamanda bir diğer ülke vatandaşı olunmasına izin veriliyor. Ancak vatandaşlığına geçtiğiniz ülke, çifte vatandaşlığa her zaman izin vermeyebiliyor.

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

17

”500 bin Euro’nuz varsa Eski Yugoslavya’nın dağılmasından sonra bağımsızlığına kavuşan küçük Balkan ülkesi Karadağ’ın vatandaşı olabilirsiniz.”

Yabancı yatırımcı kim olabilir?

Yabancı yatırımcı gerçek veya tüzel kişi olabilmektedir. Her ikisi de aynı haklara sahiptir. Yabancı yatırımcı terimi, Karadağ’da %25 oranında yatırım sermayesine sahip olan yabancı tüzel veya gerçek kişi tarafından kurulmuş olan şirket anlamına gelmektedir. Bir yıldan fazla yurtdışında yaşayan yerli vatandaşlar da yabancı yatırımcı statüsünde olabilmektedir. Yatırım sermayesi oranı %25’in altında ise söz konusu yatırım doğrudan yabancı yatırım değil portföy yatırımı olarak değerlendirilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here