Ana sayfa Amerika Emlak Montenegro’da Şirket Kurarak Oturum İzni Almak

Montenegro’da Şirket Kurarak Oturum İzni Almak

819
0
PAYLAŞ

Montenegro, son dönemde yatırımcılar açısından en çok takip edilen ve yatırım alan ülkeler arasında yer alıyor. Montenegro’da şirket kurarak oturum izni almak ile ilgili önceki yazımızda bıraktığımız yerden devam ediyoruz.

Şirket Ortaklığı

Şirket ortağı olduğunuzda, çalışma ve oturma izni alabiliyorsunuz. Beş yıl bu şirket yapısını koruyabilirseniz, sonrasında daimi oturum izni için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bir AB ülkesinde daimi oturum izni almanın bildiğimiz en pratik ve ekonomik yolu bu.

Şirket ortağı olduğunuzda, Montenegro’da çalışma ve oturma izni alabiliyorsunuz. Bu ülkede çalışmanız sebebiyle, muhasebeciniz size minimum bir ücret tahakkuk ettirmek durumunda; bu ücretten doğan vergi ve primler de bahsettiğim maliyet rakamına dahil. Yabancı bir ülkede çalışma ve oturma izni sahibi olmanız, size bu yapıyla birlikte gelen bir bonus.

Aileniz İçin de Oturum İzni

İsterseniz, aile üyeleriniz yani eşiniz ve on sekiz yaş altı çocuklarınız için de oturma (yaşama) izni alabilirsiniz. Çocuğunuz on sekiz yaşın üzerindeyse veya kuzeninizi de bu şirket yapısına dahil etmek istiyorsanız, bunun için de kolay formüller var. Oluşacak ek maliyet rakamları yine çok uygun. Bugünlerde pek çok kimse için yurt dışında oturum izni sahibi olmak çok değerli.

AB yolunda hızla ilerleyen Montenegro’da oturma izni sahibi olmak, pek çok kimse için bu koşullarda şirket kurmak için yeterli avantajı sağlıyor. Zira beş yıl bu şirket yapısını koruyabilirseniz, sonrasında daimi oturum izni için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bir AB ülkesinde daimi oturum izni almanın bildiğimiz en pratik ve ekonomik yolu bu.

Eğer ihtiyacınız yoksa, beş yıl sonra şirketinizi birkaç yüz Avro maliyetle tasfiye edebilirsiniz; oturum izniniz sizinle kalacaktır. Mevcut yasalara göre, daimi oturum izni aldıktan beş yıl sonra ise, Montenegro vatandaşlığı için başvuru hakkınız doğmakta. Yani şirketinizi kurup, oturum izni almanızdan itibaren on yıl… Daha uzun vadeli bir süreç; fakat son derece cazip.

Sizde Montenegro’da yatırım yapmak ve oturum izni yolunu kısatmak istiyorsanız hemen tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here