PAYLAŞ

Siz de nasıl İspanya vatandaşı olurum, ne gibi yatırımlar yapmak gerekli diye soruyorsanız bu haberimiz tam da sizin için.

İspanya’da yaşamak,okumak ve çalışmak için ihtiyacınız olan bilgileri derlediğimiz yazımızda sizlere biraz İspanya’yı tanıtacağız biraz da Golden Visa nasıl alınır onu anlatacağız.

”Akdeniz kıyısında yer almasının yanı sıra rahat ve lüks bir yaşam konusunda da ihtiyaçları yeterince karşılayan Barcelona‘da rahatlıkla 500 Bin dolara iki artı bir daire satın alabilir ve bu daireden yıllık yaklaşık 20 bin dolar kira geliri elde edebilirsiniz.”

 

Özellikler Golden vize, avrupa birliği vatandaşı olmayan yabancılar için cazip bir seçenektir.

Son dönemde diğer ülkeler gibi İspanya da yabancı yatırımcıları ülkesine çekmek için atağa kalkmış durumda. Sunduğu bir çok avantajın yanı sıra, oturma ve çalışma imkanları ile tercih sebeplerinin ilk sıralarında gelen ülke, 2013 yılında yasalaştırdığı Golden Visa ile yatırımda bulunacak yabancılara bazı koşullar da koymuş durumda.

Golden Visa’ya başvurabilmek için ülkeden minimum olarak 500.000 Euro değerinde bir mülk alınması gerekiyor. (Bu vize türü Avrupa Birliği vatandaşı olmayanlar için geçerlidir.)

Ayrıca ülke vatandaşı olmak için gerekli ilk adım olan vizeyi alabilmek için vizeye başvuruda bulunacak olan kişinin gayrimenkulü kendi adına almış olması da gerekiyor. İspanyol vergi denetleme kurumunun değerlendirmelerine göre mülk satın alan her birey ayrı birer kişi olarak görüldüğünden eğer eşiniz ile birlikte yatırım yapmayı düşünüyorsanız, 2 ayrı parçada toplamda 1 Milyon Euro’yu gözden çıkarmış olmanız gerekiyor.

Vizeye başvuruyu Türkiyedeki İspanyol konsolosluklarından yapabiliyorsunuz, gerekli diğer koşullar ise;

  • Sicil kaydınızın temiz olması
  • Özel sağlık sigortanızın bulunması
  • Kalıcı veya bulaşıcı bir hastalığınızın bulunmaması

Vizeyi aldığınız taktirde yapmanız gerekenler ;

  • Aldığınız vize 1 senelik olduğundan dolayı, süresi dolmadan İspanyaya en az bir defa gitmeniz gerekiyor
  • 1 senelik süreç içerisinde ülkede oturma izni için başvuruda bulunmanız

Golden visa, aynı zamanda size 2 senelik bir oturma izni avantajı da sağlıyor, vizeyi ilk aldığınız yıl süresi 1 sene olmasına rağmen oturma izni alındıktan sonra 2 seneliğine de başvuruda bulunabiliyor ve o süre sona ereceği zaman 2 senelik ek bir vize başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

İspanya’da oturma ve çalışma hakkı kazanın

Yapmış olduğunuz yatırım ile sadece ev sahibi olmayıp ayıca oturma-çalışma ve eğitim hakkı da elde etmiş olursunuz.

İspanya’da Golden Vize olarak geçen bu program ile 5 senede bir yenilenen özel hakkınız siz ve ailenize aynı zamanda Schengen ülkelerinde serbest dolayım hakkı da sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here