İspanya’dan Vatandaşlık Alma Süreci

729
0
PAYLAŞ

Tüm dünya üzerinde yer alan ülkeler içerisinde güçlü ekonomisi ile her zaman ön planda olmayı başaran İspanya’dan vatandaşlık almanın çeşitli yolları bulunur. Bu yollardan son zamanlarda en popüleri olan gayrimenkul ile ev alıp ülke vatandaşı olma sisteminde ise elinde yeterli maddi imkanı bulunan kişiler ülke içerisinde yer alan gayrimenkullerden birisine ya da birkaç tanesine toplamda 500.000 euro değerinde para harcadıkları takdirde yasal olarak ülke vatandaşı kabul edilmektedirler.

500.000 Euro Verildikten Sonra Nasıl Devlet Vatandaşı Olunur?

Ülkede herhangi bir bölgeden alınan gayrimenkulden sonra İspanya hükümetine müracaat ederek kısa sürede ülkede oturma izni alınır. Yaklaşık 15 gün içerisinde çıkan oturma izninden sonra 1 yıl boyunca İspanya’da özgürce oturma hakkı kazanılır. Alınan oturma izni 2 kereye mahsus olmak üzere 2 yıl boyunca sürecek şekilde uzatılabilmektedir.

İspanya’da toplamda 10 yıllık bir oturma süresinden sonra kalıcı oturma hakkı ya da İspanya vatandaşlığı için ülke hükümetine başvuruda bulunabilmek mümkündür. Fakat burada bilinmesi gereken nokta; 10 yıllık oturma izni boyunca İspanya’da yaşama zorunluluğunun olmamasıdır.

İspanya’dan ülke vatandaşı olabilmek amacı ile oturma izni alanlar, sadece yenileme zamanlarında İspanya’da ikamet ederek hızlı bir şekilde süreci tamamlayabilir ve sonrasında yeniden mevcut bulundukları ülkeye dönerek İspanya’daki oturma izinlerini bu şekilde geçirmeye devam edebilirler. Böylece bir yandan günlük hayatlarına devam ederken bir yandan da İspanya’da ilerleyen yıllık oturma izinleri sayesinde süre bitiminde İspanya vatandaşı olmaya hak kazanabilirler.

Avrupa vatandaşı olmak, gayrimenkule yatırım yapmak ve yabancı yatırımcılığın avantajlarından yararlanmak için bu linke tıklayabilir ve 7/24 Canlı destek ile aklınızdaki sorulara kolayca cevap bulabilirsiniz. Vatandaşlık – Oturma İzni – Gayrimenkul Yatırımı için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here