İspanya’da Ev Al, Vatandaşlığı Kap !

957
0
PAYLAŞ

Pek çok kişinin hayali olan gelişmiş ülkelerden birisi İspanya, son zamanlarda çıkardığı bir uygulama ile kendisinden vatandaşlık talebinde bulunmayı düşünen diğer ülke vatandaşlarına büyük kolaylıklar sağlamıştır. Çıkarılan yasaya göre İspanya’dan bir ev alan kişiler aynı zamanda ülkenin resmi vatandaşı olma hakkını da kazanmaktadır.

Avrupa Birliği Yollarının Tıkanması ve İspanya’nın Artan Önemi

 

2016 yılı itibariyle Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkilerin bozulmaya başlamasının ardından Türk vatandaşları için iyice zor bir hale gelen Avrupa’da serbestçe dolaşma hakkı, Avrupa Birliği üyelerinden olan İspanya’nın önemini arttırmıştır. Bu bağlamda Avrupa Birliği ülkelerinde serbestçe dolaşmak isteyen Türk vatandaşları İspanya vatandaşlığı alarak bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirler. İspanya vatandaşlığı almak geçmiş yıllarda nispeten zor olsa da, son çıkarılan yasa ile birlikte ülke sınırları dahilinde gayrimenkul alan herkese İspanya resmi vatandaşlığı verilmesi pek çok kişiyi sevindirmeyi başarmıştır.

İspanya’nın Vatandaşlık Verme Şartları

Avrupa Birliği ülkesi olan İspanya, ülke sınırları içerisinde belirli miktarlarda gayrimenkul üzerine yatırım yapan kişilere öncelikle ülkede oturma izni verir. Oturma izni sağlandıktan sonra ise ilerideki süreçlerde kişilere önce ülke pasaportu çıkartma ve sonrasında da yasal vatandaşlık imkanı sunulur. Özellikle yazlığını değiştirmek isteyenler ya da yurt dışından bir yazlık almayı düşünenler için ideal olabilecek bu sistemle İspanya vatandaşı olabilmek oldukça kolay hale gelir.

İspanya’dan Vatandaşlık Almak Neden Avantajlıdır?

İspanya’dan alınabilecek olan vatandaşlığın en büyük avantajlarından birisi daha önceden belirtilmiş olduğu gibi Avrupa Birliği ülkelerinde serbest bir şekilde dolaşabilme imkanıdır. Ama İspanya devlet vatandaşlığının tek faydası bununla sınırlı değildir. Güney Avrupa’da yer alan İspanya Türkiye’ye benzer iklime sahip olan sıcak bir ülkedir ve bu nedenle Türk vatandaşları için vatandaşlık alma konusunda ideal sayılabilecek ülkelerdendir. İspanya’nın ayrıca kültürü ve yaşam şekli de Türklere uygun olduğu için buradan alınacak olan bir vatandaşlık diğer pek çok ülkeye göre daha mantıklı bir tercihtir.

Avrupa vatandaşı olmak, gayrimenkule yatırım yapmak ve yabancı yatırımcılığın avantajlarından yararlanmak için bu linke tıklayabilir ve 7/24 Canlı destek ile aklınızdaki sorulara kolayca cevap bulabilirsiniz. Vatandaşlık – Oturma İzni – Gayrimenkul Yatırımı için tıklayınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here