Gayrimenkul yatırımında yeni dünya trendi İspanya

1230
0
PAYLAŞ
Birikimlerinizle nokta atışı bir gayrimenkul yatırımı yapmak için öncelikle gelişen ve değişen dünya düzenini de doğru analiz etmek lazım.

Doğru bir araştırma ile kısa, orta ve uzun vadede yatırımlarınızın ne gibi dönüşler yapabileceğini doğru okumak çok önemli.

Tüm dünyada kendini gösteren küresel bir krizin yaşandığı günümüzde; Amerika ve Avrupa başta olmak üzere yatırımcılar, yurt dışı gayrimenkul yatırımlarına eğilim gösteriyorlar.

İstatistiklere göre yurt dışında kira artışları, gayrimenkul satış fiyatından çok daha hızlı bir artık göstermekte. Diğer taraftan gayrimenkul alımı ile ülkelerin sunduğu aile vize serbestliği, daimi oturum, ekonomik avantajlardan da yararlanabiliyorlar.

Peki İspanya’da 500.000 Euro’dan, 1.000.000 Euro’ya kadar olan yatırımınızı nasıl değerlendirebilirsiniz?

Akdeniz’in aşina olduğumuz iklimine sahip ve bir turizm cenneti olan İspanya’da Barcelona her zaman gerek yaşam, gerekse yatırım için en gözde şehir. Katalan bölgesinin başkenti olan Barcelona ılıman iklimi, Akdeniz kıyısında yer alması, rahatlık ve lüksü bir arada barındıran yaşam tarzı ile her kesime hitap ediyor.

Barcelona’nın Eixample bölgesi gayrimenkul yatırımı için en gözde mekanlardan birisi olarak öne çıkıyor. Burada ortalama 550.000 Euro ile 2+1 daire alarak yıllık yaklaşık 17.500 Euro kira getirisi elde edebilirsiniz. Valencia gibi daha tatil bölgelerinde ise 600.000 Euro karşılığında yazlık da alabilirsiniz.

Aldığınız gayrimenkulün karşılığında sadece kira gelir elde etmekle kalmaz ayrıca İspanya’da oturum, çalışma ve eğitim gibi sosyal imkanlardan yararlanma hakkını da elde edersiniz. İspanya Golden Vize olarak geçen program çerçevesinde 5 yılda bir yenilenen bu çok özel hakkınız size ve ailenize aynı zaman da Schengen ülkelerinde serbest dolaşım imkanı da sağlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here