Gayrimenkul alana oturma izni veren ülkeler

855
0
PAYLAŞ

Avrupa Birliği finansal krizi aşmanın çaresini, AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına emlak alımı karşılığında oturma izni vermekte buldu. Bu gelişme, Türkiye’de yurtdışında mülk almak ve yaşamak isteyenleri harekete geçireceğe benziyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri

ABD hükümetinin belirlediği bölgelerde 500 bin dolar yatırım yapan veya 1 milyon dolar bütçeli şirket kuranlara ömür boyu oturum hakkı veriliyor. Yatırımın beşinci senesinde de vatandaşlığa geçme imkanı sunuluyor.

 

 

Almanya

Almanya 250 bin euro yatırımla bir iş kurarak Almanya vatandaşlarına istihdam sağlayanlara önce oturum izni, sonra da vatandaş olma fırsatı sunuyor.

 

 

 

Dominik Cumhuriyeti

Tek başınıza vatandaşlık hakkı için 100 bin dolarlık, eşiniz ve çocuklarınızla ülkeye yerleşmek için 200 bin dolarlık yatırım yapmanız gerekiyor.

 

 

 

 

İspanya

İspanya’da yabancı yatırımcıya oturum izni veren yasa yürürlüğe girdi. İspanya’da 160 bin euroluk konut alan yabancılar oturma iznine ve vizesiz seyahat hakkına sahibi olacaklar.

 

 

Kanada

Kanada’da vatandaşlık hakkı elde etmenin yolu, 400 bin dolar yatırım ve 800 bin dolarlık banka hesabından geçiyor.

 

 

 

 

Portekiz

İşsizlikle mücadele eden Portekiz’de en az 500 bin euro değerinde gayrimenkul alan yabancılar vizesiz dolaşım hakkına sahip oluyor. Portekiz’e özel bir diğer uygulama da, bir iş kurup en az 10 kişiye istihdam sağlayan yabancılara oturum izni imkanı sunulması.

 

 

 

Yunanistan

Yunanistan’da 250 bin euro ve üstü değerde bir mülk satın aldığınızda beş yıllık oturum izninden faydalanıyorsunuz. Fakat buu hak çalışma iznini kapsamıyor.

 

 

 

Bütün avantajlar için ise Nova Golden Visa 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here