PAYLAŞ

     Fırsatlar ülkesi Amerika her zaman için yatırım, yaşam ve eğitim amaçlı rotaların en başında gelir. Ancak Amerika’da Green Card almak ve Amerikan vatandaşı olmak için bazı şartlar mevcut.

 Sanıldığının aksine Amerika’da bir ev almak kişiye Green Card alma hakkı vermiyor. Yani Amerika’da sadece ev alarak süresiz oturum hakkı elde edemiyorsunuz.

 

Green Card almanızı sağlayan yegane yatırım programı EB-5 olarak geçiyor. Bu program çerçevesinde belirli eyaletler de yer alan karayolu veya demiryolu tarzında devlet altyapı projelerine 5 yıl vadeli 500.000 Dolar’lık bir yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımınızın faiz getirisi yıllık 0,25-0,50 olacaktır. Bu yatırım karşılığında Amerikan hükümeti size ve ailenize ömür boyu geçerli Green Card verecektir. Sahip olduğunuz Green Card size Amerikan vatandaşları ile eşit şartlarda yaşama, iş kurma, eğitim gibi sosyal imkanlardan yararlanma imkanı sağlar. Ayrıca ileride Amerikan vatandaşlığı da elde edebilirsiniz.

€1,000,000’dan kalan birikimleriniz ise yaşamak için en gözde bölgelerden olan Miami veya Los Angeles’da bahçe içinde 4+1 müstakil bir ev de almanız için yeterli olacaktır. Dilerseniz evinizde yaşayabilir veya kiraya verebilirsiniz. Kiralama durumunda yıllık ortalama $30,000 veya üzerinde bir gelir elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here