En Kolay Vatandaşlık Veren Ülkeler

678
0
PAYLAŞ

Eğer yurtdışı doğumlu değilseniz, hiçbir şekilde yurtdışında oturmadıysanız ya da okumadıysanız artık sorun değil. Çünkü kolay bir şekilde vatandaşlık alabileceğiniz ülkeler mevcut.Farklı bir ülkede yaşamak, hayatınızın geri kalanını da o ülkede sürdürmek istiyorsanız şimdi sizlere listeleyeceğimiz ülkelere bir göz atabilirsiniz.

 

1) Malta:

En kolay vatandaşlık alabileceğiniz ülkeler arasında il sırada Malta geliyor. Vatandaşlığı almanız elbette kolay ancak; bu size biraz tuzluya malolabilir. Malta Yerel Kalkınma ve Sosyal Fon’una 650.000 Euro’dan başlayan bir bağışta bulunmanız vatandaşlığı alabilmek için size ilk kapıyı açıyor. Üstelik bu ülkenin vatandaşlığını alabilmek için beklemenize de gerek yok. Bağışınızı yaptıktan sonra vatandaşlığınızı alabilir, AB ülkelerinde serbestçe dolaşabilirsiniz.

2) İspanya:

İspanya, kolay vatandaşlık alınabilecek ülkeler arasında 2. sırada. Bu ülkenin vatandaşı olabilmek için İspanya sınırları içerisinden 500.000 Euro’luk gayrımenkul satın almanız gerekli. Tıpkı Malta’da olduğu gibi gayrımenkulü satın aldıktan sonra beklemeden ülkeye yerleşebilirsiniz.

 

3) Portekiz:

 

Portekiz de çok kolay bir şekilde vatandaşlık hakkı sağlıyor. Bu ülke için ise 500.000 Euro’luk gayrımenkul ya da 1.000.000 Euro’luk sermayeniz bulunması gerekiyor. Ülkeden gayrımenkul satın alır ya da sermaye ile ülkeye giriş yaparsanız vatandaşlık hakkınızı hemen elde edebilirsiniz.

 

Dominika:

 

71.000 nüfusu ile adeta bir şehir şeklinde konumlanmış olan ülke bugüne kadar 3.000 kişiye vatandaşlık vermiştir. Bu ülkeden İsviçre dahil olmak üzere 50 farklı ülkeye serbest dolaşım mümkündür. 100.000 Dolarlık bir yatırım yapmanız halinde vatandaşlığını hemen alabilirsiniz. Bu arada ülkenin Birleşik Krallık’a bağlı olduğunu da hatırlatalım.

 

Avrupa’da En Kolay Vatandaşlık Veren Ülke

 

Avrupa’da en kolay vatandaşlık alabileceğiniz ülke tartışmasız İngiltere’dir. İngiltere’den parasız vatandaşlık veren ülkeler kısmında da bahsetmiştik. UK Investor Vise yani yatırımcı vizesi ile bu ülekeden vatandaşlık almanız oldukça kolaydır. Tek kişi olsanız bile İngiltere’de yatırım yapıp iş kurarak ülkeye giriş yapmanız, vatandaşlık alma sürecinizi kısaltacaktır.

 

Hatta yatırımınızı yaptıktan sonra İngiltere tarafından size belli bir süre oturma izni verilir. Bu sürenin uzunluğu İngiltere Konsolosluğu’nun vereceği karara bağlıdır ancak; yatırımınızı gerçekleştirdikten sonra tek yapmanız gereken belli bir süre ikamet ettikten sonra vatandaşlık hakkınızı beklemek olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here