PAYLAŞ
Dünyanın en yüksek binası unvanını taşıyan Burç Halife’nin şehri. Son zamanlarda herkesin dilinde olan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden birisidir. 
Dubai’nin Jeostratejik Konumu
Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi gören Dubai, Basra Körfezi’nin güneydoğu kıyılarında bulunmaktadır. Eski bir ticaret yolu üzerinde bulunan ve hala önemini koruyan konumuyla doğal bir uğrak noktası olan Dubai, bu yüzden ticarette çok gelişmiştir. Ayrıca sahip olduğu iklimi Dubai’yi doğal bir tatil cennetine dönüştürmüştür. Bu özelliğinin avantajlarını çok iyi kullanan Dubai en popüler turizm sahalarından biri haline gelmiştir.
Gelişmiş Altyapısı
Amerika, Avustralya ve Singapur gibi ülkeler de yüksek binaları ve gelişmiş altyapıları ile bilinirler. Ancak Dubai, dünyanın en yüksek binası Burç Halife’si, lüks otelleri ve daha birçok altyapı yeniliğiyle tüm bu ülkelerin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, kara yolu ve denizcilik altyapısı ile de dünyanın en iyisi olarak tanımlanabilecek Dubai, dünyanın en ucuz ulaşım olanaklarına (otobüs ve taksi hizmetleri, metro, tramvay hattı…) sahiptir. Bunların ötesinde Dubai, sürekli bir yenilik arayışı içerisinde.
Limanının Kusursuz İşleyişi
Dünyanın en işlek deniz limanlarına sahip olan Dubai, bu yönü ile de bir adım öne çıkmaktadır. Her yıl milyonlarca tonluk kargoların taşındığı limanda, hiçbir iş aksatılmadan kolaylıkla halledilmektedir. Bu yüzden de Dubai deniz limanları, dünyanın önde gelen nakliye devleri tarafından tereddütsüz tercih edilmektedir.
Eşsiz Güzellikteki Tema Parklar ve Plajlar
Dubai’nin her yıl binlerce turist ve iş adamı tarafından ziyaret edilmesinde, tema parkları ve ayrıcalıklı plajları da etkilidir. Dünyanın en iyi tema parklarına sahip olan Emirlik, aynı zamanda ayrıcalıklı plajları ile de en sevilen uğrak noktalarından biri oluyor. Sonuçta çöl ikliminin yaşandığı Dubai’de isterseniz denizin keyfini çıkartabilir, isterseniz de yazın ortasında kayak yapma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.
Lüks Yaşam Stili
Lüks yaşam stili ile çoğu insanın yaşamak istediği bir yer olan Dubai, bu anlamda da bir yatırım cenneti. Çünkü insanlar buraya para harcamak için geliyor. Diğer yandan, işsizlik oranı sadece %4 olan Dubai’nin yerli halkı da lüks yaşam stili ile ünlü. Sonuçta, dünyanın dört bir yanından gelen iş adamları Dubai’ye iyi bir yatırım yapmak için adeta yarışıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here