PAYLAŞ

Dubai‘ye yerleşen aileler harika bir iklim ve eşsiz kozmopolit bir yaşam tarzının keyfini çıkarabilirler. Bu yüzden de Dubai, BAE‘ye yerleşim söz konusu olduğunda en popüler Emirliktir.

Yılın yarısından fazlasında Dubai’de hava sıcaklığı günlük 25°C civarındadır, ancak yaz aylarında sıcaklar aşırı düzeyde artar ve ortalama 40°C’nin üstüne çıkar. Emirliklerde hava her zaman sıcak olduğundan, tüm yerleşimler ve ziyaret ettiğiniz her yer tamamen klimalıdır.

Dubai’yi yerleşim için olası bir tercih hâline getiren bazı önemli avantajlar vardır. Rezidans projeleri, olası alıcılara hem sessiz hem de daha kozmopolit seçeneklerden oluşan geniş bir seçim imkânı tanımaktadır. Sahil şeridine yakın suni ada projeleri ve dünyanın en yüksek binası da dâhil olmak üzere, Dubai’de bazı benzersiz emlak projeleri bulunmaktadır.

Eğitim Sistemi 

Altyapı geliştikçe ve daha fazla insan Dubai’de yaşamayı seçtikçe, eğitime büyük yatırım yapılmış ve Dubai’de önemli okullar açılmış, böylece de aileler için harika bir seçenek hâline gelmiştir. Dubai aynı zamanda dünyanın en hızlı büyüyen havaalanına ve havayoluna sahiptir ve mükemmel küresel bağlantılar sayesinde buraya ulaşmak gayet kolaydır.

BAE’ye yerleşmek isteyen çoğu varlıklı ailenin bunu bir serbest ticaret bölgesi şirketi ile birleştirmesi gerektiğinden bu genelde bir sorundan ziyade bir fırsat olarak değerlendirilir. Dubai’de veya Emirliklerden birinde serbest ticaret bölgesi şirketi kurmak, kişinin vergiden tamamen muaf olarak ticaret yapabilmesi anlamına gelir ve bu da sınır ötesi iş faaliyetleri bulunan pek çok uluslararası aile için son derece çekicidir.

BAE’deki ikamet eden Müslüman olmayan yabancılar, mülklerini idare etmek için kendi ulusal kanunlarına bağlı olmayı seçebilirler ve bu da yerel mahkemelerce tanınır. Dubai’ye taşınan Müslüman olmayan yabancılar, menkul ve gayri menkul varlıklarının verasetinin idaresi için vasiyetlerini Dubai Uluslararası Finans Merkezi mahkemeleri veya yerel BAE mahkemelere verebilirler. Bu vasiyetler BAE tarafından veraset planlama amacıyla işleme alınır. Dubai’de yaşamaya başlayan ailelerin varlıklarını yeniden yapılandırma konusunda mali bir sınırlama olmadığından, aile serveti çeşitli varlık yönetimi çözümleriyle de yapılandırılabilir.

Yerel kültür

Dubai’nin sağlık hizmetleri, sağlık hizmeti serbest bölgesi gibi çeşitli oluşumlar sayesinde gelişmektedir. BAE’de ikamet edenlerin güvenliği üst düzeydir. Bu bağlamda, BAE’ye yerleşen yabancıların burada Batı kültürü değil, Arap/İslam kültürü olduğunu anlamaları gerekir. Suç oranları çok düşüktür, ancak Batı dünyasında bir şekilde kabul gören, kamuya açık yerlerde alkol kullanmak gibi bazı davranışlar tolere edilmez ve ciddi şekilde cezalandırılabilir. Yerel gelenekleri ve kuralları kabul edecek yabancılar için BAE son derece stabil ve güvenli bir yerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here