PAYLAŞ

Dubai, ultra-zenginler için küresel düzeyde ilk 20 şehir arasında yer alıyor, peki bu emlak piyasası için ne anlama geliyor?

Eşsiz ve gösterişli siluetiyle, birinci sınıf altyapısı, çok kültürlü ortamı ve bölgenin en iyi konukseverliği, alışveriş ve eğlence merkezi olan şöhreti ile Dubai, küresel yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor.Yıllık Knight Frank Servet Raporu’na göre Dubai, yüksek değerli bireyler (UHNWI’ler) için “önemli olan” Ortadoğu’daki tek şehirdir.
Knight Frank‘daki Ortadoğu ve Kuzey Afrika araştırma ortağı ve başkanı Dana Salbak, “Dubai’nin stratejik konumu, modern ve sofistike altyapısı ve iş dostu düzenlemeleri ile, yatırım yapmak için popüler bir yer haline gelmiş durumda” dedi.

Dubai, üst düzey bir yatırım merkezi olarak büyük adımlar atarak, Londra, New York, Hong Kong, Singapur ve Tokyo gibi diğer üst düzey şehirlere kıyasla daha rekabetçi gayrimenkul fiyatları sunmaya devam ediyor.

Örneğin, 1 milyon dolar ile yatırımcı Dubai’de 180 m²’lik asal yerleşim alanı satın alırken, Hong Kong’da 20 m², New York’ta 26 m² ve ​​Londra’da sadece 30 m²’lik alanlar satın alabiliyor.

Hangi ülkede ne kadar ?

Ayrıca, Dubai’nin Al Habtoor Şehrindeki Shaikh Zayed Road’daki en pahalı çatı katı 54.5 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Geçen yıl, New York’un One57 kulesindeki bir çatı katı, 100 milyon dolara satıldı. Asya’daki en pahalı daire Aralık 2015’te Hong Kong’daki 39 Conduit Road kulesinde 76,2 milyon dolar satıldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here