PAYLAŞ
Dubai Turistik Vizesi İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Haberimizi Okuyunuz 

 

Kısa ve Uzun Vadeli Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. T.C. Kimlik kartı fotokopisi – Her başvuru sahibinin ve pasaporta kayıtlı çocukların Nüfus Cüzdanlarının Fotokopisi evraklar arasına eklenmelidir.

2. Pasaport kopyası (resimli, kimlik bilgilerinin içerilmekte olduğu sayfasının renkli taranmış / scan edilmiş hali) Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun okunaklı fotokopisi olmalıdır. (Pasaportun 2. ve 3. sayfalar, pasaportun geçerlilik tarihlerini gösteren sayfalar ve 60. sayfa, Pasaport hamili ile birlikte seyahat eden ve kayıtlı çocukları gösteren 5. sayfa). Dubai vizesi işlem başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresi, seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. 10 yıldan eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğu tarafından işleme alınsa bile; yırtılma, eskime ve tahribat görmüş pasaportların Dubai sınırından geri çevrilme riski bulunmaktadır. Ayrıca, pasaportun okunaklı bir fotokopisi (2. ve 3. sayfalar, pasaportun geçerlilik tarihlerini gösteren sayfalar, 60. sayfa, E-pasaport kullanılması halinde, fotoğrafın bulunduğu tek sayfanın fotokopisi sunulması mecburidir.

3. 1 adet biometrik fotoğraf (başvuru sahibinin güncel halini temsil eden beyaz fon arkalı)Dubai vizesi başvurunuzda kullanılmak üzere 1 adet açık renkli arka plana sahip pasaport boyutlarında fotoğraf istenen evraklar arasına eklenmelidir.Dubai vize işlem dosyasında yer alması gereken biyometrik fotoğraf; beyaz zeminde çekilmiş, rötuşsuz, 4cm x 5,5 cm ölçülerinde ve güncel çekilmiş olmalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin fotoğrafta gözlük, şapka, başörtüsü vb. aksesuarlarla yüzünün kapanmış olmamasına özen göstermelidir.

4. Evliliği bulunan kadın yolculara ait eş bilgileri.

5. Dubai Konaklama bilgileri.

6. Dubai Uçak bileti rezervasyonları

7. Dilekçe – Ziyaret tarihlerini ve nedenini gösteren mühürlü bir dilekçe. Dubai vizesi başvurularında sunulacak olan evraklar, Dubai Göçmenlik Bürosu’nun istediği şekilde sıraya koyulmalıdır. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu’na yazılacak olan vize başvuru dilekçesi açık ve net bir şekilde yazılmalıdır. Dubai vize başvuru formu başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

8. Vize Başvuru Formu: Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Dubai vize başvurusu için doldurulacak başvuru formu kişinin kendi ülkesindeki ve Dubai iletişim bilgilerini içermelidir. Başvuru formu, başvuru sahibinin milliyetine bağlı olarak İngilizce ya da Arapça doldurulmalıdır

9. Dubai vizesi başvurusunu yapan kişi adına kayıtlı Ev veya Cep Telefonu faturası.

Dubai Turistik Vizesi İçin Detaylı Bilgi Almak İçin Haberimizi Okuyunuz 

Dubai Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai Turistik Vizesi e-vize özelliği taşımaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Dubai Turistik Vizesi için ibraz etmeleri gereken evraklarını taratıp Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) E-vize sistemine yükleyerek vize başvurusu yapabilirler. Dubai Turistik vizesi için online başvuru yapacak kişiler BAE sistemine kişisel mail adreslerini tanıtıp gerekli evrak yüklemesi yapmalıdır. Eğer evraklar doğru taratılıp, her biri 1 MB’tan büyük olmamak kaydıyla sisteme sağlıklı olarak yüklenebilirse, başvuru işleme alınacaktır. Dubai Turistik Vizesi konusunda yapılan birebir başvurular Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Dolayısıyla, Dubai Turistik Vizesi başvurusu yapacak kişiler başvurularını konsolosluğa bağlı Göçmenlik Ofisi’ne ya da Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acentelerine yapmalıdır.

Dubai Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai Turistik Vize başvurusu yapan kişilerin işlemlerinin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması işlemleri genel olarak başvuru tarihinden itibaren 72 saat içinde gerçekleşmektedir.
Ancak vize başvurusunun Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye resmi tatil günlerine denk gelmesi süreçle ilgili aksamalara sebep olabilmektedir. Dolayısıyla Dubai Turistik Vizesi için başvuru yapacak kişiler, Cuma ve Cumartesi günlerinin resmi tatili olduğunu ve diğer resmi tatilleri göz önünde bulundurarak başvurularını olabildiğince erken tarihte yapmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here