PAYLAŞ

Öncelikle bilmeyenler için EB-5 Vizesi ile ilgili merak edilen bütün detayları uzmanından öğrenmeniz için sizinle bu pdf’i paylaşmak isteriz.

Eb-5 Nedir ? Kimler Yararlanabilir Tıklayın, Öğrenin.

Çin Neden Amerika’dan Vazgeçemiyor ? EB-5 Ne İfade Ediyor !

EB-5 uzun süredir ABD’ye, özellikle Çinli göç etmek için etkili bir yol olarak görülüyor.

35.000’den fazla Çinli, EB-5 yatırımcı vizesi programı vasıtasıyla ABD için yeşil kartlar aldı ve 14 milyar dolarlık yatırım ve 200.000 iş üretti.

Ancak, ABD’li yetkililer, daha sıkı denetim gibi reformları başlatmak veya asgari nitelikli yatırımları şu anki 500.000 $ seviyesinden yükseltip yükseltmeyeceğini tartışmaya devam ederken, bazı yabancı yatırımcılar gibi çinli yatırımcıları da merak içerisinde bırakıyor.

Bu tür olasılıklar karşısında EB-5, Çin’in en büyük ve en çok kullanılan arama motoru Baidu’nun EB-5 ile ilgili aramalarının giderek aranma sayısını yükseltti.

Çinli muhtemel yatırımcılar, değişiklikler ve son tarihin öncesinde projeye nasıl dahil olabileceğini öğrenmek için oldukça çaba sarf ediyorlar.

 

ABD’nin Diğer Vize Seçenekleri Neler ?

L1 VİZESİ

L1 vizesi şirket yöneticilerine ve kurucularına yönelik olarak yedi yıla kadar ABD’de yaşama ve çalışma hakkı tanımaktadır ve EB1C vizesi ile yeşil karta veya ikamete geçiş yolunda kullanılabilir.

L1 vizesini değerlendiren yatırımcılar ayrıca öncelikli işçilere verilen EB-1 vizesini de düşünebilirler.

Mevcut gidişata göre, EB-1 vizelerinin sayısında da % 28.6’lık bir artış bekleniyor ve bu durum Çinli başvuru sahipleriyle zaten popüler hale gelen program için iyi bir alternatif olarak da düşünülüyor.

Bunun ABD’deki Çinli gayrimenkul yatırımına nasıl bir etkisi olur ?

Nisan 2015 ile Mart 2016 arasında ABD konut gayrimenkulüne 27,3 milyar dolar harcayan Çin, halihazırda ABD’deki en büyük uluslararası yatırımcı grubu.

EB-5‘in potansiyel ölümü veya daha sert reformları, Çinli alıcıların ABD’ye yatırım yapmasını engelleyeceğini pek sanmıyoruz.

Çinlilerin yukarıda bahsedilen L1 ve EB-1 vizeleri gibi alternatif vize seçeneklerine ısınmaları gerçeğinin yanı sıra, Çinli alıcıların 2014 yılında piyasaya sürülen 10 yıllık çoklu giriş vizesini de kullanabildiklerini unutmamak gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here