PAYLAŞ

İstanbul Emlakçılar Odası’na göre kira istanbul genelinde kira fiyatları %15 geriledi ancak Beşiktaş’taki fiyatların gerilememesi, genel fiyatların aksine diğer ilçelere göre %35 daha pahalı olmasına neden oldu.

İstanbul genelindeki bu gerileme sürerken beşiktaştaki kiralık ev fiyatlarının yüksekliğinin sebeplerinin başında istikrarsızlık ve gergin siyaset ortamı gösteriliyor.

 

Emlakçılara göre ise Beşiktaş Merkez’de emlak piyasası en durgun zamanlarından birini yaşıyor. Emlakçılar bu durgunluğun başlıca sebepleri arasında referandumu, piyasalardaki olumsuz gelişmeleri, istikrarsız ve gergin siyasi ortamı sıralıyorlar.

 

Beşiktaş bölgesinde yapılmakta olan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının, yeni inşaa edilen evlerden ziyade etrafındaki binaların fiyatlarının yükselmesine neden oluyor, 3 artı1 ve 4 artı 1 kiralık daireler de öğrenci kesimi tarafından tercih edilmeyince, tercih sebebi olan dairelerin kira bedelleri ya kendini koruyor ya da bir miktar daha yukarı çekiliyor.

 

Bunun sebeplerinin başında ise biraz daha fazla vererek daha çok odalı dairelerin kiralanmasının sağlanmaya çalışılması geliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here