Ana sayfa Amerika Emlak Amerika’da Ev Alıp Kiraya Verin!

Amerika’da Ev Alıp Kiraya Verin!

754
0
PAYLAŞ

Çünkü Amerika‘nın birçok bölgesinde gayrimenkul fiyatları cazip ama gayrimenkullerin kira getirileri daha da cazip. Örneğin 100.000 dolar’a satın aldığınız evin ortalama aylık kira getirisi 2.000 dolar kadar. Bu para, eğer Türkiye‘de yaşamaya devam edecekseniz, güzel bir hayat sürmeniz için oldukça makul bir bedel.

Türk yatırımcısı ilk başlarda oturmak amacı ile gittiği Amerika’da, şimdi aylık yüzde 15 getirili fırsatlarla Miami, Orlando, Tampa, Teksas, New York gibi merkezlerde 150 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişen konutlardan alıyor.

Yatırımcı düşük peşinat ve taksitle yıllık yüzde 10’a kadar dolar bazında getiri elde ediyor. Miami’de 200 bin dolarlık dairenin aylık kirası 2 bin 500 dolara ulaşıyor. Bu da yıllık 30 bin dolarlık kira geliri anlamına geliyor. Yatırımın geri dönüş süresi 10 yıl gibi kısa bir zaman tutuyor.

  • ABDde 150 bin dolardan başlayıp 3 milyon dolara kadar yatırım fırsatları var. Ortalama 300 ile 500 bin dolara aldığınız evi kiraya verdiğinizde yıllık getirisi net 30 bin ile 60 bin dolar arasında.
  • Ayrıca New York‘lu olmak istiyorsanız eğer Manhattan’da 1 milyon dolardan başlayan fiyatlarla lüks bir daireye sahip olabilir ve bu daireden aylık 6 bin dolar kira getirisi elde edebilirsiniz.

Harlem’de ise daire fiyatları 200 bin dolardan, kira değeri ise bin 500 dolardan başlıyor. Miami’de lüks bir villaya sahip olmanın bedeliyse 1 milyon dolar. Miami’de 3 1 160 metrekare şık bir daire için 200 bin dolar ödeyip yıllık 20 bin dolar kira geliri elde edebilirsiniz.

Los Angeles’ta 3 1 müstakil bir eve ortalama 400 bin dolardan başlayan fiyatlarla sahip olmak mümkün, yıllık net kira getirisi ise 50 bin dolar.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here