PAYLAŞ
Almanya‘da aslında herkes için yeterli daire var. Yapılan bir araştırma, sadece yanlış yerlerde inşa edildiğini gösteriyor.

Alman Ekonomi Enstitüsünün (IW) yaptığı araştırma, kırsal bölgelerde gerekli olandan daha fazla inşa edildiği sonucuna varmış durumda : Büyük Almanya şehirlerinde yaşam alanı daralırken, ülkede farklı bir sorun ortaya çıktı. Bu, köy yerleşkelerinin ter edilmesi gibi bir durumu meydana getirdi.

Örneğin, Marburg‘un kuzeyinde, Waldeck-Frankenberg bölgesinde, 2011-2015 yılları arasında toplamda yedi bina vardı. Ancak, yaklaşık 200 bina daha inşa edildi. Araştırmaya göre, bu talebin yüzde 2764‘üne karşılık geliyor. Bavyerada, Kara Orman’da, Eifel’de ve Kuzey Hesse’de IW gösterilerinin bir grafiği olarak çok fazla inşa ediliyor .

Enstitüye göre, Emsland’ın Aşağı Saksonya semtinde, beklenen nüfus gelişimi ve mevcut kirlilik temelinde gerekli olandan daha fazla 1.060 konut inşa edildi. Çoğu büyük daireler veya aile evleri.

Kırsal yerleşimler birçok bireysel konut tarafından genişletildiğinde, alanlarını genişletmekte ve çevre manzaraları yakalarlar. Bu işleme spumming denir. Bu süreç manzara tahrip ve bölünmeye ve vahşi hayvanların yaşam alanlarını tehdit edebilir. Gerekli yer tasarruflu bir inşaat olacak, ancak IW gayrimenkul uzmanı Michael Voigtländer: “Kırsal bölgede hala çok sayıda tek ailelik ev inşa edildiğinden korkuyoruz” diyor. Bu, yayılmanın artmasına neden olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here