Ana sayfa Amerika Emlak Abd’de Ev Satışları %3,5 arttı

Abd’de Ev Satışları %3,5 arttı

545
0
PAYLAŞ

2017 yılında ev satışları ABD’de yüzde 3,5 artış gösterdi.

Washington DC’de düzenlenen Realtors Ulusal Ort. Topluluk Birliği’nin yıl ortası konut gayrimenkul forumundaki katılımcılara göre, ülkede güvenin artırılmasıyla birlikte sağlam iş kazanımlarının çok yıllı uzantısının mevcut ev satışlarını on yılın en yüksek seviyesine ulaştırması bekleniyor.

Ulusal Emlakçılar Derneği baş ekonomisti Lawrence Yun, 2017 yılının orta dönem tahminini açıkladı ve Harvard Üniversitesindeki Ortak Konut Merkezi Araştırmaları Merkezi’nde yaptığı konuşmada aynı zamanda kıdemli araştırma görevlisi olan Jonathan Spader ve baş ekonomist ve Başkan Yardımcısı Mark Calabria’da sahne alıp konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Spader’in sunumu, ev sahibi olma oranındaki geçmiş ve öngörülen hareketleri ele aldı ve Calabria, zayıf üretkenliğin tersine çevrilmesini ve hali hazırda düşük olan iş gücüne katılma oranının, ekonomiyi canlandırmak için neden gerekli olduğuna dikkat çekti.

İlk çeyreğin, son on yılın (5.62 milyon) en iyi üçer aylık mevcut satış hızında olduğunu belirten Yun, bu şekilde tamamlanacağını da belirtti.

2016 yılından önce yüzde 3.5 oranında olan artışın 2017 yılı içerisinde %5 civarına yükseleceğini de belirtti.

Yun, “Stok piyasasındaki düşüş ve ipotek oranlarının yüksek olmasına rağmen, konut piyasası seçimlerden bu yana beklentileri aştı” dedi. “Borsanın rekor düzeye ulaşması, 2010 yılından bu yana 16 milyon yeni iş yaratılması ve artan tüketici güveni, daha fazla eve bir ev satın alma güvencesi ve yeteneği kazandırıyor” dedi.

Yun ayrıca, “Güçlü bir iş gücü, güçlü bir konut piyasasına yön verecektir, ancak güçlü bir ekonomik temel olmadan güçlü bir konut pazarına sahip olamazsınız” dedi. “Kurum, yaklaşık 70 ilçenin tüm iş büyümesinin kabaca yarısını oluşturmasıyla eşitsiz kaldı. Beyaz Saray’ın kurumsal ve bireysel vergi indirimlerini kesme planları, büyük ve küçük işletmelerin büyümesine, Ancak çok güçlü bir ilk çeyrek, geçen yıla göre mütevazi bir satış artışına sahne oluyor “diyen Yun,” Bununla birlikte, birçok alanda hâlâ çok hızlı bir şekilde yükseliyor ve gelirlerden daha fazla. Bu nedenle, arz sıkıntısı hafifletmek için konutların yeniden başlamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni ve mevcut envanterde anlamlı bir şişlik varsa daha fazla satış olacak. “

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here