PAYLAŞ

Amerikalı finans uzmanı Jean Chatzky‘ye göre işte ev almak için en uygun zaman ve piyasadaki evlerin son durumu

İlkbaharın sonu ve yaz aylarının başını yaşadığımız şu zamanlarda amerika birleşik devletlerinde satışa sunulan yeni evler, yatırımcıları ve yeni bir eve sahip olmak isteyen herkesi kendisine çekmeye başladı.

Bir ev almayı düşünenlerin en çok kafasına takılan sorulardan birisinin de mortgage konusu olduğunu belirten kıdemli uzman, yurtdışından gelerek Amerika’ya yatırım yapmak isteyenlere en çok önerdiği konut tiplerinin tatil bölgelerindeki evler olduğunu belirtti.

Hem tatilinizi yapıp hem de yatırım için daha avantajlı olarak kullanabileceğiniz bu tip evlerin ileride kendiniz oturmak isteyeceğiniz zamanlarda, bir apartman dairesi alıp daha sonra da pişman olmamanız için önem arz ediyor.

Diğer yandan emlak piyasasına baktığımız zaman konut fiyatlarının, enflasyon oranının biraz yukarısında olduğunu görüyoruz ve bu yükseliş giderek artacak gibi gözüküyor.

Eğer yabancı yatırımcı olarak yatırım yapmak için zaman düşünüyorsanız, önümüzdeki ayların en doğru aylar olacağını da belirten Chatzky, ev almanın hangi sebeple olursa olsun önemli bir karar olduğunu ve böyle kısa süreli fırsatların gözden geçirilmesini söyleyerek açıklamalarına son verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here