2017’nin En Popüler Vatandaşlık ve Oturum Programları

757
0
PAYLAŞ

Küresel anlamda artan ekonomik ve politik riskler, ülkeler arasındaki gerginlikler; yatırımcılara yönelik oturum ve vatandaşlık programlarına olan talebin,2016 yılında olduğu gibi artan bir eğilimle devam edeceğini gösteriyor. Diğer taraftan İngiltere’nin AB’den çıkma kararı, ABD’de yeni başkanlık dönemi, AB ülkelerinde artış gösteren radikal ulusalcı akımlar ve Ortadoğu’da derinleşen sorunlar yatırımcılar için planlama yaparken dikkat edilmesi gereken konular.

Türk yatırımcılar için 2017 yılının en popular olabilecek ülkelere bir bakacak olursak:

a) Ekonomik Vatandaşlık Veren Ülkeler:

Malta – Antigua & Barbuda – Dominika Grenada

b) Yatırım Yoluyla Oturum Veren Ülkeler: (Habere gitmek için Tıklayınız)

Yunanistan Portekiz İspanya İtalya

c) Her Daim Popüler Olan Ülkeler: (Habere gitmek için Tıklayınız)

ABD Kanada İngiltere

Ekonomik Vatandaşlık Programları

Ekonomik vatandaşlık ya da yatırım yoluyla vatandaşlık veren ülkeler, yatırımcının o ülkede yerleşik olmadan, zamandan ve dil bilgisi gibi kriterlerden bagımsız olarak doğrudan vatandaşlık başvurusu yapabileceği ülkelerdir. Bu programlar; Malta, Kıbrıs Cumhuriyeti, Antigua & Barbuda, St. Kitts & Nevis, Grenada, St. Lucia ve Dominika’dir.

Bu sene popülaritesi yüksek olacak 3 ülkeye bakacak olursak:

Malta

Malta Bireysel Yatırımcı Programı (Malta IIP) verdiği haklar ve sağladığı imkanlar açısından günümüzdeki en değerli ekonomik vatandaşlık programıdır.Avrupa Birliği üyesi 28 ülkede ve İsviçre’de yaşama, çalışma, eğitim imkanı sağlayan Malta vatandaşlığı, aynı zamanda ABD dahil 167 ülkeye vizesiz seyahat ayrıcalığı sunmaktadır.

Dominika

Karayiplerin doğası en güzel ada ülkesi olarak gösterilen Dominika, Mayıs 2015’de Avrupa Birliği ile Schengen bölgesi vizesiz seyahat anlaşması imzalamasından sonra, en çok talep gören ekonomik vatandaşlık programlarından biri haline gelmiştir.

Dominika pasaportu ile Avrupa Birliği Schengen ülkeleri, İngiltere dahil 100 üzerinde ülkeye vizesiz seyahat imkanı vardır. Aynı zamanda Karayipler’de tek kişilik maliyeti en düşük yasal vatandaşlık programı olması nedeniyle 2017’de de talep görmeye devam edecek ülkelerden biridir.

 

Grenada

2017 listesini zorlayacak yeni bir program da Grenada vatandaslık programıdır. Schengen bölgesi ülkeleri ve İngiltere’nin yanında, özellikle Çin’e vizesiz giriş imkanı vermesi nedeniyle, Çin ile iş yapan birçok iş insanı için Grenada 2017’de cazip bir program olacaktır.

 

İlgili Başlıklar:

Yatırım Yoluyla Oturum Veren Ülkeler: (Habere gitmek için Tıklayınız)

Her Daim Popüler Olan Ülkeler: (Habere gitmek için Tıklayınız)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here